The Queen’s Gambit – va avea sau nu un sezon cu numărul2 ? Netflix explică

Netflix a dezvaluit recent daca noul sau serial de success, The Queen’s Gambit cu Ana Taylor –Joy, va avea sau nu o continuare.

Este serialul despre care toata lumea vorbeste la ora actuala. Un serial foarte urmarit, conceput mai intai pentru a avea doar 7 episoade si foarte laudat si de catre presa. The Queen’s Gambit este disponibil deja de cateva saptamani pe Netflix. Aici se urmareste parcursul unei tinere orfane, Beth, care isi descopera pasiunea pentru sah si care pana la urma descopera ca este un adevarat geniu in domeniu.

Din competitie in competitie, descoperim parcursul sau incredibil, presarat cu obstacole, cu dureri si o multime de revelatii. In timp ce o multime de fani asteptau cu nerabdare un raspuns de la Netflix daca serialul va avea sau nu un sezon cu numarul 2, iata ca a sosit si un raspuns oficial.

Netflix a explicat ca The Queens’ Gambit este un mini serial care tine deci doar un sezon. Deci nu are vocatie sa aiba inca un sezon.

Actrita care a intepretat-o pe Beth Harmon si producatorul executiv au declarat si ei ca sunt foarte multumiti de finalul serialului.

Dar fanii sunt de parere ca serialul a fost foarte scurt si frustrant, pacat pentru el care a devenit serialul preferat al multora.

In orice caz, povestea spusa in serial, s-a incheiat deja, acolo unde s-a incheiat si in carte. Si chiar daca unii membri ai echipei ar fi foarte incantati daca povestea ar mai continua, finalul este chiar unul foarte satisfacator si reusit.

Intre The Handmaid’s Tale care a continuat dupa cartea lui Margaret Atwood, datorita succesului si Big Little Lies care a continuat si el, chiar daca a fost un mini serial, inca mai este speranta pentru fani.

Un comentariu la „The Queen’s Gambit – va avea sau nu un sezon cu numărul2 ? Netflix explică

  1. Insidious II watch series free

    Sincer Insidious I a fost mult mai bun decat 2 si a avut mai multe momente in care te puteai speria fata de 2 ,desi fata de primul film cel de al doilea a fost mai interesant ca si poveste chiar daca sunt cateva lucruri care nu isi au rostul in film poti sa te uiti la el ca sa ai habar cum sa terminat povestea

Lasă un răspuns